BAHATI Ft VIVIAN – NAJUA Lyrics

Ulizaliwa wa mimi
Mimi ni wako najua
Ulizaliwa wa mimi
Wewe ni wangu najua

Ulizaliwa wa mimi
Mimi ni wako najua
Nikupe nini
Usije ondoka my dear

Ukipasua roho yangu
Utapata wewe najua aah
Hakuna mwingine
Ninayempenda najua

Madhaifu yangu
Kukupenda wewe najua aah
Kwa wengine ilipitisha muda najua

Najua aah, aah
Najua aah, aah
Najua aah, aah
Baby you are still the one

Najua aah, aah
Najua aah, aah
Najua aah, aah
Baby you are still the one

I’ve been thinking, am feeling
As you walk down the aisle, najua
If you know what I am feeling
Look at me in the eye

Take my promise I love you
And keep you till I die
Take a picture, post it
And tell them that you’re mine

Baby I wanna marry you, you
Baby tell me yes I will do
Baby this way I feel for you
You you, my love is true

Najua aah, aah
Najua aah, aah
Najua aah, aah
Baby you are still the one

Najua aah, aah
Najua aah, aah
Najua aah, aah
Baby you are still the one

Sometimes above past my baby
Look what you done to me
No man can love me like you do
So you better hold me

Bring it to the money
Coz you are the don
Hunny bunny bunny
Squeeze me tonight

Oh baby baby, don’t rush
Do me like a woman
Crush me, no lie

Baby I wanna marry you, you
Baby tell me yes I will do
Baby this way I feel for you
You you, my love is true

Najua aah, aah
Najua aah, aah
Najua aah, aah
Baby you are still the one

Najua aah, aah
Najua aah, aah
Najua aah, aah
Baby you are still the one